top of page

„Aleksandrs un Čaks” ir ejamizrāde (ej, skaties, klausies, sajūti) katram, kas ejot cauri Rīgai, grib ieraudzīt gan literatūru gan Latvijas vēsturi, kas ir notikusi tajās pašās ielās un tajās pašās celtnēs, ko redzam šodien.

Izrādi iespējams iegādāties šeit!

Ieskats izrādē:

Čaks ieskatsDrKT
00:00 / 01:49

Aleksandrs un Čaks
ejamizrāde - audiopastaiga

Aleksandrs un Čaks afiša_edited.jpg

„Aleksandrs un Čaks” ir skanošs ceļojums laikā un telpā. Tas sākas no puikas, vārdā Aleksandrs un ved līdz dzejniekam Čakam. Šis ir stāsts, kas parāda dažādos Čakus – mīlošo, trauslo dzejnieku Sašiņu, pilsētas šarma aprakstītāju Aleksandru, padomju varai kalpojošo CikCaku un latviešiem tik svarīgo "Mūžības skarto" autoru Čaku. Tajā savijas Čaka dzeja un proza, laikabiedru liecības, saviesīgas uzrunas un runas, Rīgas skaņas un dziļi personīgas Čaka pārdomas.

Izrāde sākas Brīvības ielā 68 (Ģertrūdes un Brīvības ielas stūrī) – mājā, kurā Čaks 1950. gadā mira savas pēdējās mīlestības dzīvoklī un beidzas turpat.

Viss, kas jums nepieciešams – viedtālrunis un austiņas. Kopējais pastaigas garums – apmēram 3 km. Ir iespējams skolniekiem ar īpašām vajadzībām (vēlams ar pavadoni).

Izrādi ierunājuši: Artis Robežnieks, Juris Kalniņš, Armins Ronis, Indra Vaļeniece.
Režisore Indra Vaļeniece.

Izrādi atblasta Rīgas Dome. Tehniskais atbalsts audiopastaigas.lv

Intervija ar izrādes režisori Indru Vaļeniece Latvijas Radio 1

Atsaukmes

Man visvairāk patika pastaigāties pa centru un sajusties kā Aleksandram Čakam, apskatīt ēkas, parkus un ielas, pa kurām viņš bija staigājis. Varēju sajust viņa emocijas un sajūtas par pilsētu.

Šis ir aizraujošāks veids kā iemācīties kaut ko jaunu par Latvijas vēsturi, jo ejamizrāde liek tev justies tā, ka viss ir adresēts tieši tev.

Sajutu to Rīgas centra skaistumu, ko savulaik sajuta Čaks.

Esam pieraduši pie klasiskām teātra formām, taču šajā izrādē, kas likās fantastiski, piedalījās arī garāmgājēji, pat visa pilsēta. 

Visinteresantākais bija Čaka bērnības tēlojums. Vērmanes parkā sajutos kā Čaks bērnībā.

Austiņās skanot Čaka dzejai, patiesi šķita, ka esam nokļuvuši pilnīgi citā pasaulē. Brīžiem pat likās, ka tūliņ  ap stūri ieraudzīsim nākam pašu Aleksandru Čaku.

Izrāde šķita personiska, unuzskatu tās klausīšanos par vērtīgi pavadītu laiku. 

Avoti:

Rīgas 31. vidusskola

Rīgas Teikas vidusskola

Cēsu Valsts ģimnāzija

Āgenskalna Valsts ģimnāzija

This is your Services Page. It's a great opportunity to provide information about the services you provide. Double click on the text box to start editing your content and make sure to add all the relevant details you want to share with site visitors.

bottom of page