#milet #raini
Izrāde - saruna skolā
Skolotājiem izrāde, iespējams, šķitīs neparasta, pat pārsteidzoša, un piedāvās pārskatīt savus priekšstatus par lugu un iespējām, kā pasniegt klasiskus literāros darbus jauniešu auditorijai. Savukārt vidusskolniekiem izrāde patīk, jo gan tagad, gan toreiz, pirms vairāk kā 100 gadiem jaunu cilvēku attiecību problēmas ir patiesi svarīgas.
“Mēs uzskatām, ka ir svarīgi veicināt jauniešus lasīt un saprast labus, vēsturiski nozīmīgus literāros darbus, izprotot to būtību. Mūsu darbs ir palīdzēt atrast stāsta patieso jēgu jauniešu auditorijai” – saka režisore Indra Vaļeniece, kas režiju mācījusies Latvijā, Ukrainā un Krievijā. Savā ziņā izrādi unikālu padara arī tas, ka arī visi projektā iesaistītie ir ar režisoru izglītību - uz skatuves redzēsiet Kristīni Loginu, Justīni Vaivodi un Jāni Mūrnieku, kuri zināšanas ieguvuši Latvijas Kultūras akadēmijā.
Izrāde veidota realizēšanai vidusskolās, jauniešiem pierastā vidē. Interaktīvā uzveduma #milet#raini radošā grupa priecāsies piedāvāt savu redzējumu arī Jūsu skolā (tālr. 29294013i, indra.valeniece@gmail.com, https://www.facebook.com/apvienibadrkt/).
Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros tapusi izrāde "#milet#raini" vidusskolniekiem, lai izstāstītu latviešu dramaturģijas klasiku – Raiņa “Pūt, vējiņi” – mūsdienu, jauniešiem saprotamā valodā.
Uzvedumā trīs aktieru ansamblis savieno klasisko teātra spēles veidu ar aktuālo storytelling (stāstu stāstīšanas) tehniku, kā arī notiek virtuāla interaktīva komunikācija, kurā skatītāji tiek aktīvi iesaistīti - izrādes laikā jaunieši ar viedtālruņiem var tekstuāli komentēt notiekošo uz skatuves, izpaust savas domas un viedokli par lugu un tās varoņiem, kā arī uz ekrāna redzēt to, ko domā viņu vienaudži. Tieša skatītāju līdzdalība, izmantojot viedtālruņus, rada jaunu izrādes veidu un nodrošina sociālo tīklu komunikācijas modelī balstītu atgriezenisku saikni ar auditoriju.
Ideja par šāda iestudējuma nepieciešamību skolu jauniešiem radusies režisorei Indrai Vaļeniecei, strādājot ar jauniešiem skolā un mēģinot izstāstīt lugu, piemērojoties tieši vidusskolnieku auditorijai. “Literatūras klasikā atspoguļotās cilvēcisko attiecību izpratnes un darbības ir arvien aktuālas un svarīgas katrai paaudzei no jauna. Mēs nevaram piespiest mīlēt Raini, bet varam parādīt ceļu uz Raiņa daiļradi,” tas ir radošās grupas kopēji veidotais uzstādījums.